25:01 (1993)

Koupit tento titul na SHOPÁK.CZ...

Hrají a krákorají:
Tři sestry a hosté: Petr "Dachau" Jírovec, Michal "Krasnohled" Šenbauer, Ing. Jiří Spurný, Karel Holas, František Kacafírek

Skladbu číslo 4, kterou jsme nahrávali v letech 87-88 věnujeme Janu Lacinovi
Studio Propast, Petr Ackermann, 93
Studio Rudolfinum, Jan Petrusek, 93
Production: Tři sestry ®,
obal: Tři sestry ®,
foto: Dan Vojtíšek & František Ortmann

Tato nahrávka je morálně zcela nezávadná
Zdravíme pana Zajíce

Lyric : Widle

Tak už máš co dávno's mít chtěl,
chceš žít s hříchem v záplavě těl, seš s Boženou
s kufrem, konzervou i ?? složenou

Tvoje záliba samá pláž,
je tu fajn, však výde to dráž, holt korida,
ne Božko, korida je

Mává ti předseda spolku, vyhrál si let do New Yorku,
Uvidíš co je Amerika úúúú, uvidíš co je Amerika úúúú, uvidiš, že je to tam úplnej ráj!

Bílej pán stál na náměstí,
upad kdysi do neštěstí John Kennedy,
ne Božko javory sou z Kanady

Na Mannhatnu na předměstí, tam tě srazil negr pěstí, pak vošukal,
mě vzal foták, šel sem dál

Mává ti předseda spolku, vyhrál si let do New Yorku,
Uvidíš co je Amerika úúúú, uvidíš co je Amerika úúúú, uvidiš, že je to tam úplnej ráj!
NA NA NA NA NA...

Sup už, Sup už ví co je Amerika.....

Mává ti předseda spolku, vyhrál si let do New Yorku,
Uvidíš co je Amerika úúúú, uvidíš co je Amerika úúúú, uvidiš, že je to tam úplnej ráj!
NA NA NA NA NA... AHA.

Lyric : Tramvaj

Stalo se to během posledního závodu Formule 1, který se konal v Burkině Faso na autodromu Benin, na něm se mělo rozhodnout, kdo bude celkovým vítězem mistrovství. Piloti už se řadili na startu, když tu si inspektor závodu všiml, že ve druhé řadě stojí tramvaj. Chvíli váhal, zda má dát pokyn k odstartování, ale nakonec, nakonec mávnul šachovnicovým praporkem. Když se těsně po startu podíval do záznamníku, zjistil, že tramvaj řídí D. Taxis Tramway, favorit závodu a koneckonců i celého mistrovství. Když závod skončil, bylo jasné, že mistrem světa se stal Emerson Aldi, Tramway totiž dojel až třetí a ztratil tak naprosto šanci stát se celkovým vítězem. Na párty, jež se konala besprostředně po ukončení závodu to inspektorovi nedalo, přitočil se se sklenkou šampaňského k vyrovnanému Tramwayovi a zeptal se ho: "Chlapče, proč si vlastně nechtěl vyhrát?" Tramway se zamyslel, omočil rty ve spritu a pak pomalu do rozjásaného davu řekl:

Víte pane, jezdím Formuli 1 již řadu let, ale až před touto grand prix jsem dostal strach. Bál jsem se o svůj život, a proto jsem jel raději tramvají. Ta tramvaj je totiž něco jako kronika mého života.

Jářku ta tramvaj má dva vozy - přesně tolik žen jsem v životě opravdu miloval.

Stejně tak má osm náprav, to je jako osm let, které jsem prožil s každou z žen, které jsem miloval.

Šestnáct kol to je šestnáct let, nebo také dva krát osm, což jest doba po kterou jsem žil s ženami jež jsem miloval. Zároveň je to i věk mého jediného syna. Šestnáckrát se rovněž otočilo kolo letokruhu jaro, pozdim, léto, zima a letokruh má tolik měsíců, kolik tramvaj schodů - bez šesti.

Když vydělím počet míst k stání s číslem mojí tramvaje - 3, tak vyjde můj věk a třetina roku, jestliže však od tohoto čísla odečtu věk mého syna, zjistím kolikrát tramvaj zacinká mezi Braníkem a Palmovkou.

Vynásobím-li počet vozoven a počet jízd, které udělá tramvaják za šichtu, zjistím kolik dní jsem nespravedlivě seděl za mřížemi a když potom odečtu počet dveří, budu vědět kolikrát jsem byl nevěrný dvěma vozům, které jsem miloval.

Víte pane, stejně tak jako Formule 1, i tramvaj má jednoho řidiče. Ten pro mne může znamenat krále, šaška, boha, nebo dvě ženy které jsem opravdu miloval. Či snad i mého syna. Ale víte pane, řidičem budu vždy já. D. Taxis Tramway.

HMMMM

Lyric : Tragédie v JRD Čifárie (růžový mix)

Kde je Laco, i don't know,
kde je Fero, i don't know,
kde je Jožo, i don't know,
kde jsou všichni?

Nak nak nakydej tenhle hnůj.

Kdo uklidí v maštali?
Kdo nahodí traktory?
Kdo vyvoře brambory?
Jenom ty, ty's tu zbyl!

Nak nak nakydej tenhle hnůj.

Lyric : Balada (disko mix)

Bydlel na konci vesnice, kluk jako ty, stejný, stejný krk, stejné rameno, stejné nohy, a taky kamarád, jak už hoši dospělí mívají, na život a na smrt, z vedlejšího baráčku Lojzík od rybníčka. Spolu chytali čolky, spolu sežrali strašlivě prvního psa a spolu zulíbali holky až kromě ???. A všechno jejich kamarádství se zdálo být čisté až do té chvíle, než zastavil jednoho odpoledne autobus na návsi a vystopila z něj krásná podučitelka Pyzducha. Do srdcí obou hochů vstoupila láska a pocítili že nad jejich kamarádstvím se vznáší černý mrak. Přesto se rozhodli ztvrdit přísahou své přátelství, aby je nemohlo nic ohrozit a rozťali jednou zápěstí a spojili krví tento slib. Přesto však Petr, Petr tušil, že se něco vkrádá do jeho pánevního ústrojí a naposledy si zpíval.

Kunratice malá ves, ukrad bábě bundu pes. Bába křičí, naříká, že pes s bundou utíká.

K dramatickému vývoji došlo jednoho pozdního odpoledne, kdy v místní sokolovně hrála pokleslá zábavová skupina. Oba chlapci se tam odešli pobavit po práci a po perném pracovním týdnu a rozhodli se, že spolu se podívají na tančící páry, aby viděli jak to chodí mezi chlapci a dívkami, když oni sami mají jenom svůj chlapeckochlapecký vztah. Petr se trochu zdržel při dojení malých selat v místním kravíně, a když přišel přes mlhu jindřichohradecké lihoviny viděl, jak jeho nejoblíbenější přítel vytáčí sólo s dívkou Pyzduchou, a jak se tisknou k sobě a přes fialové oblečky elpo stéká červená limonáda pomocimo až do jejich botiček a divě to čvachtá. Prázdný panák ukončil velice rychle tento zrádceplný vztah, který přichystal svému příteli dementní Lojzík z dolní chalupy, ano ten jehož vrata byla pobita ropuchami a čolky. Znáte jak to končívá. Dobrovolné hasičstvo, sbor, všechno se hroutí, všechno se padá a ještě naposledy se ozývá ze zamřížovaného okénka antonu zběsilý skřek.

Kunratice malá ves, ukrad bábě bundu pes. Bába křičí, naříká, že pes s bundou utíká.

Dohra celého případu byla jednoduchá a strašlivá. Soud který zasedal byl velký, silný, mocný, spravedlivý, všestraný a naprosto nestraný, a tak jednoho rána, když slunce zrovna nevyšlo a bylo hrozně mlhavo a sychravo vyvedli na pankrácký dvoreček, kde se ohýbalo několik starých sekvojí smutně k zemi, Jeníka na čerstvě ohoblovaná prkna a říkali mu Jeníku, on je opravil ne, jmenuji se Petr, abyste se nepletli a navlékli mu na krk konopnou oprátku, která měla skončit jeho život. Jak se díval přes střípky, kde vůbec neligotalo a nemigotalo sluníčko, protože bylo pod mrakem naposledy si vzpomněl na svého přítele i na Pyzduchu a než se zhoupl naposledy zpíval:

Kunratice malá ves, ukrad bábě bundu pes. Bába křičí, naříká, že pes s bundou utíká.

Lyric : Čedok
Lyric : Hračky

Třísložkové komíny zas do oblaků hulí 
můj nový kartáček co menuje se rýč 
má velkou násadu a tak to trochu bolí 
dásně už jsou krvavý a všechny zuby pryč 

tadádůdá už mě zuby nebolí 
tadádůdá už jsou zuby pryč 
tadádůdá už mě zuby nebolí 
tadádůdá už jsou všechny pryč 

mimořádnou pevnost, hlavně sexy poprsí 
supr buster nevidíš, jak kozy trčí ven 
velký pocit volnosti a vlhko odpudí 
ňadra větší seženu, ty už mi chybí jen 

tadádůdá moje nové poprsí 
tadádůdá kozy nevisí 
tadádůdá moje nové poprsí 
tadádůdá už jsou všechny pryč

Lyric : Brouk

Já strašně nerad chodim v noci po hlavě, vždycky se vzbudim až někde v toulavě,
sie, Siegmund Freud, jen to za to může, ukážu mu dveře v tý mozkový kůře.
V hospodě sedim a tečou mi sliny, Ivan a Pavlov, ten je ti milý,
??? mléka a pak mi dojde, tohleto neni, to co mi chybí.

?????
pak moje duše dojde náhlýho klidu, hrozně zavíská, když uvidí tu bídu.

Já nerad spim, mám divný vize, že se se mnou houpá nahnutá věž v Pise,
všechno se mi houpá, ten strach za to může, ukážu mu dveře v tý mozkový kůře,
jsem novej romantik, v hospodě zas sedim, nádherná krajina, utěšeně hledim,
tak co to bude, sklenici mléka, takové přání šenkýře leká.

?????
pak moje duše dojde náhlýho klidu, hrozně zavíská, když uvidí tu bídu.

Lyric : Balada

Bydlel na koci města, kluk jako ty, dvě ruce, dvě nohy, jedno péro, jedna hlava a již od dětství měl nejoblíbenějšího kamaráda Lojzu, s kterým chytali čolky, spolu --pííísk-- první holku, spolu sežrali prvního psa a slíbili si kamarádství na život a na smrt, jak už to tak chodívá na malých vesnicích mezi nedospělými hochy. Vše se zdálo být krásné a čisté, než se na vesnici zjevila krásná podučitelka Pyzducha, která oboum chlapcům učarovala, přesto si však rozťali žíly a stvrdili svou krví přísahu, že nikdy se jí nedotknou a Petr si pořád eště zpíval:

Kunratice - malá ves, ukrad bábě --píííísk-- pes, bába křičí naříká, že pes s --pííísk-- utíká.

Všechno se zvrátilo jednoho pozdního odpoledne, kdy v místní sokolovně hrála pokleslá zábavová skupina. Oba hoši se tam chystali a slíbili si, že si spolu popijí a pokoukají na taneční páry, když je ty holky nezajímaj. Petr se zdržel v kravíně, kde dojil malá selata a když se vrátil o něco později a dal si dvojitý rum, skrze clonu temné říčanské lahoviny viděl, jak uprostřed tanečního parketu vytáčí sólo Lojza s Pyzduchou, tělo na tělo a přes fialové džínové oblečky elpo se valí semeno, láva, smegma, magma do bot. Jakmile toto spatřil, odmrštil prázdnou sklenici a jedním skokem se utkal na život a na smrt se svým přítelem. Jelikož byl posílen z dojení selat, hladce ho přemohl a rozťal mu lebku prázdným panákem.

Znáte jak to končí, zamřížovaný anton, rychlá pomoc dobrovolného hasičstva a už ho vedou álejí opadaných hrušní k pankráckému kopečku a ještě skrze to okénko Petr sebral tolik síly, že zpíval:

Kunratice - malá ves, ukrad bábě --píííísk-- pes, bába křičí naříká, že pes s --pííísk-- utíká.

Dohra je krátká, jak tomu bývá u podobných příběhů, soud byl nestraný, tvrdý, drsný a spravedlivý, a tak jednoho rána než kohout zakokrhal přišla koorta mongoloidů a vyvedla Petra po čerstvě ohoblovaných dobových fošnách tam, kde je to temné propadlo s konopným lasem. Skrze střepy nasypané na zdi okolo pankráckého vězení viděl mihotat, ligotat, blištit a třpitit se slunéčko, které vycházelo v jasných červánkách a než se zhoupl, naposledy zpíval:

Kunratice - malá ves, ukrad bábě --píííísk-- pes, bába křičí naříká, že pes s --pííísk-- utíkááááájejejéééááááoúúú

Lyric : Dodo & Dude (MIX)

Máváš mi z parníku tmou, jedeš někam pryč za snem a za duhou,
dáváš mi poslední sbohem a odjíždíš někam v dál a v dál.
Rád byl bych topičem tvým někde nad hlavou s tebou nad horní palubou,
smutek svuj dnes musim zapít ve svý milý hospodě.

Ná ná na na na ná ná na na ná na ná na na na na na ná...

Řeky tekou různým směrem a ty mě dnes opouštíš,
jenže jedeš po moři, a tak nevím jestli tě chytí teplý golfský proud.
Možná že se znovu sejdem třeba na Havaji sami sami sami sam,
tak si dáme cukr, kávu, limonádu, čaj, rum BUM!

Ná ná na na na ná ná na na ná na ná na na na na na ná...